O nás

Vítejte na stránkách chovatelské stanice hladkosrstých jezevčíků standardních

                                              "z Rytecké dílny"

                           

 

Tato chovatelská stanice byla mezinárodně zaregistrována v roce 2010. Její sídlo je v malé vesnici Zálší, nedaleko Veselí nad Lužnicí.

 

Moje láska ke zvířatům se začala projevovat již v ranném dětství, pejska jsem si přála snad odjakživa a tak jsem si svého prvního pejska přivedla domu již ve svých pěti letech. A byl to jak jinak jezevčík! :-) Cilka byla fenka jezevčíka červené barvy, sice bez PP, ale s úžasnou povahou. Doprovázela mě celým dětstvím, každodenně mě vítala při příjezdu ze školy a ačkoliv jí nikdo necvičil, dělala vše co nám na očích viděla. Dožila se krásných 14.ti let.

 

Poté jsem začala studovat daleko od domova a bohužel nebylo možné věnovat se novému pejskovi.

 

Po dokončení studií, v roce 2008 jsem si konečně pořídila štěňátko jezevčíka  s PP,  černopálenou fenku hladkosrstého jezevčíka Cilku z Týnské doliny a jak už její jméno napovídá, přivezli jsme si jí z Týna nad Vltavou, od chovatele pana Boháče. Od začátku jsem věděla, že chci fenku aktivně používat v myslivecké praxi a tomu byl přizpůsoben  její výcvik. Cilka má vstřícnou povahu, ráda se učí novým věcem a díky tomu byl její výcvik bezproblémový. Absolvovaly jsme spolu zkoušky, výstavy a z Cilky se stala chovná fena.

 

V roce 2013 jsme se konečně od Cilky dočkaly vytoužených štěňátek a byla to opravdu pěkná nadílka osmi jezevčíčků. Z tohoto vrhu "A" jsme si vybrali černopálenou fenku Axu (Akiru) z Rytecké dílny. Akira se začátkem roku 2015 stala chovnou fenkou.

 

V létě v roce 2014 jsme odchovali vrh "B" z matky Cilky z Týnské doliny a otce "U" Argonaut Goldiana.

 

Všichni naši psi jsou lovecky vedeni a využíváme je během celého roku v honitbě MS Blata Zálší, ať už při společných naháňkách, honech, dosledech nebo jiných činnostech, kde se bez psa myslivec neobejde.

 

Zároveň jsou ale našimi miláčky a členy rodiny, bez kterých si už nás život nedokážeme představit....